Dorost

LETOS MÁME VYVÁŽENĚJŠÍ TÝM, HLÁSÍ KAPITÁN JUNIORŮ BULLDOGS STANISLAV ZEMEN

S novým kapitánem juniorů Standou Zemenem jsme si zhodnotili dosavadní průběh sezóny ELJ a zmínka padla také o 1. Lize, kde tento borec prolomil své čekání na premiérový gól. Co se podle Standy změnilo oproti loňsku a jak vnímá rozdíly mezi soutěžemi? To se dozvíte v interview.

STANDO, JAK JSI SPOKOJEN S ROLÍ KAPITÁNA MEZI JUNIORY?

Tak určitě je to super. Jsem rád, že si kluci vybrali zrovna mě a samozřejmě se budu snažit, aby za to byli rádi i oni.

JUNIORKA BULLDOGS JE NA VÝCHODĚ MOMENTÁLNĚ PÁTÁ, ALE VEDE SI VÝRAZNĚ LÉPE NEŽ V PŘEDCHOZÍ SEZÓNĚ. V ČEM VIDÍŠ NEJVĚTŠÍ POSUN?

Upřímně si myslím, že máme vyváženější tým. Zatímco předchozí roky jsme měli silnou první lajnu, tak letos jsou všechny lajny schopny dávat góly.

PŘIVÍTALI JSTE SPOUSTU NOVÝCH KLUKŮ. ZAPADLI PODLE TVÉHO NÁZORU DOBŘE?

Za to jsme samozřejmě rádi, ještě si to musí trochu sednout, ale věřím, že to půjde a my se v tabulce ještě zvedneme.

BYLY V TOMTO ROČNÍKU ELJ NĚJAKÉ KONKRÉTNÍ ZÁPASY, KDE JSTE CÍTILI VYLOŽENĚ ZTRÁTU BODŮ?

Teď si vybavuji proti Svítkovu, kdy jsme přišli o dvoubrankový náskok, se kterým jsme šli do třetí třetiny a nakonec jsme prohráli na nájezdy. Potom zápas v Hradci Králové, kde jsme celý zápas dotahovali a půl minuty před koncem jsme dostali gól na 3:4.

JAK VELKÝ JE TO PRO TEBE HERNÍ SKOK, KDYŽ SI TĚ TRENÉR MUŽSKÉHO A-TÝMU POVOLÁ NA ZÁPAS 1. LIGY?

Je to velký skok. Celé je to o hodně rychlejší a hned máte soupeře na zádech, takže se musíte hodně rychle rozhodovat.

JAKÝ TO BYL POCIT SKÓROVAT POPRVÉ V 1. LIZE?

Samozřejmě to byl super pocit. Proti Malenovicím se mi v juniorce daří pravidelně skórovat, takže jsem měl před zápasem v hlavě, že by se mi to mohlo podařit a ono se to podařilo.