2. liga

Martin Chovanec: V Sudoměřicích máme zázemí na 1. ligu. Budoucnost vyřešíme v létě

Útočník Martin Chovanec hájí barvy klubu SK Sudoměřice také po odchodu z Extraligy. V novém soutěžním ročníku pak byl po čtyřech odehraných kolech nejproduktivnějším hráčem 2. liga Morava-Jih. Jak pro svůj tým novou soutěž hodnotí? Budou příští rok Sudoměřice ve vyšší soutěži?

Útočník Martin Chovanec hájí barvy klubu SK Sudoměřice také po odchodu z Extraligy. V novém soutěžním ročníku pak byl po čtyřech odehraných kolech nejproduktivnějším hráčem 2. liga Morava-Jih. Jak pro svůj tým novou soutěž hodnotí? Budou příští rok Sudoměřice ve vyšší soutěži? O tom i více se šikovný útočník rozpovídal pro web hokejbalu.

Po letech v extralize jste letos naskočili do 2. ligy Morava - Jih. Byl to velký herní skok?
Ano, skok je to obrovský. Od samotné organizace zápasu až po výkony na hřišti. Extraliga je úplně někde jinde, což je ale pochopitelné. Nicméně musím říct, že zápasy proti "béčku" Buldoků a Hodonínu nějakou úroveň měli.

Za čtyři zápasy jste nepoznali hořkost porážky. Myslíš, že byste byli hlavní aspirant na titul?
Do soutěže jsme šli s tím, že nevíme, co od ní čekat. Náš kádr po odstoupení z extraligy doznal mnoho změn, ale nějaké jádro, které pár let v nejvyšší soutěži působilo v něm zbylo, a tak jsme se určitě chtěli pohyboval v popředí tabulky.

Určitě jste se těšili také na derby s Hodonínem, které nakonec nabídlo urputnou podívanou
Ano, derby s Hodonínem je navíc zajímavé v tom, že spousta kluků v Sudoměřicích působila dlouhé roky v extralize. Samotný zápas podle mě nabídl vyrovnaný boj, a my jsme byli asi o tu jednu branku šťastnější (1:2 pro Hodonín, pozn. redakce).

Věříš, že je naděje na dohrání sezóny pro 2. ligu?
Upřímně řečeno nevím, protože za rok, co tady ten virus je, jsem ještě nepochopil systém, kterým se vláda řídí při vydávání opatření. Nicméně já jsem pro, aby se soutěžní ročník ukončil a možná udělal nějaký turnaj z mužstev z 2. ligy.

Sledoval si dříve dění ve 2. lize na Jihu Moravy?
Po očku jsem sledoval i tuto soutěž, protože v ní hrála spousta tehdejších spoluhráčů za Hodonín. Navíc už se známe i s klukama z Buldoků, kteří k nám pravidelně jezdí na letní turnaj. A těšil jsem se také na Jihlavu, která ještě minulý rok hrála 1. ligu. S tou jsme se ale bohužel nestihli potkat.

Mají Sudoměřice ambice na vyšší soutěž?
Šeptá se něco o rozdělení 1. ligy na východ-západ, nebo nějaký podobný systém. Zázemí na tuto soutěž v Sudoměřicích máme, finance asi také, ale museli bychom asi posílit hráčský kádr. Takže si k tomu v létě sedneme a vyhodnotíme, co pro budoucnost klubu bude nejlepší.

Jak dlouho hraješ hokejbal a čeho si ve své kariéře nejvíce ceníš?
Hokejbal hraju už asi 20let. Mezi největší úspěchy patří 3. místo v MČR starších žáků 2007. Dále taky vítězství v 1. lize a postup do extraligy 2014. Nejvíc si však asi cením toho, že jsem zažil normální dětství s hokejkou a odranýma kolenama na hokejbalovém hřišti, což bohužel spousta dnešních dětí už nezná.

Udržujete se v Sudoměřicích v kondici i přes nucenou pauzu, nebo by byl případný návrat šokem?
Úplný šok by to asi nebyl. Není to tak, že bychom toho půl roku jen leželi. Vlastně po celou dobu jsme se snažili trochu trénovat, tak jak to opatření dovolovala. Na druhou stranu od tréninků, které jsme měli v době extraligové to mělo daleko.Tabulka 2. Liga - Morava Jih
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Hodonín
3 17:3 8
2.
HBK Roconaba Zohor
3 16:5 7
3.
SK Jihlava
2 11:2 5
4.
JVSK SLZA Okříšky
4 20:27 4
5.
HBC Flyers Jihlava
2 11:4 4
6.
SK Sudoměřice
1 6:3 3
7.
Eagles Brno
4 14:34 2
8.
HBK Bulldogs Brno B
3 3:20 0