Gólové hody na Moravě

Stejně jako v minulém kole uhájily také nyní o víkendu svá hřiště domácí týmy. Diváci si pak přišli na své díky velkému počtu branek. Neporažené zůstávají nadále Sudoměřice, první body uzmulo Brno.

Odpor mladíků zlomily „Sudky“ až v závěru

Favorizované Sudoměřice narazily v regionálním derby na sousední Hodonín. Souboj starých známých nabídl pro domácí velkou dřinu, ačkoliv to po pěti minutách vypadalo na snadnou záležitost, když se domácí Sudoměřice rychle dostaly do vedení 2:0. Rezervní tým mladíků z Hodonína se však nenechal zlomit, ve druhém dějství snížil na 2:1 a dlouho odolával nájezdům svého soupeře. Ten vyslal na brankáře hostí celkem 67 střeleckých pokusů! Odbor byl však zlomen až v posledních čtyřech minutách, kdy domácí Sudoměřice 4x překonali hostujícího brankáře a nakonec „v pohodě“ dokráčely k vítězství 6:1. Hodonín tak na své první body stále čeká.

SK Sudoměřice – HBC Hodonín “B“ 6:1 (2:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Mišík (Chovanec, Petrek), 5. Chovanec (Mišík), 41. Pokovič (Petrek, Stratil), 43. Chovanec (Pokovič, Mišík), 44. Petrek (Heštera), 45. Smetana (Mišík) – 21. Šendeldr (Adamec).

Rozhodčí: Vokurka. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 67:37. Diváci: 20.

Sudoměřice: Kučera (Forch) – Dufek, Praskač, Stratil “C“, Toman – Chovanec, Danielik, Dinka – Heštera, Mišík, Petrek – Pokovič, Smetana.

Hodonín: Studénka (od 21. Pomajblík) – Hruška, Mohyla “C“, Obrtlík, Omasta – Adamec, Mráz B., Mráz L. – Navrátil, Randls, Rychlovský – Šenfeldr, Slezák, Šupa.

Buldočí smršť ve druhé třetině

Brno toužilo po prvních bodech v letošní sezóně a dočkalo se jich! To když na svém hřišti zaskočilo favorizovanou Jihlavu. K vítězství pomohla především druhá třetina, ve které Buldoci nasázeli svému soupeři hned šest branek. Jihlava sice v poslední třetině dotahovala srdnatě manko 1:6, ale navíc než kosmetickou úpravu výsledku to již nebylo, a tak několikanásobný šampión z SK pokračuje v letošní sezóně v nestabilních výkonech. To v Brně zavládlo naopak nadšení a po těsných porážkách zasloužené tři body do ligové tabulky.

HBK Bulldogs Brno “B“ – SK Jihlava 6:4 (0:1, 6:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Makara (Kuntoš, Protiva), 19. Kuntoš (Řehulka, Makara), 25. Řehulka (Kuntoš), 26. Hovorka (Burian, Protiva), 27. Makara (Protiva), 28. Burian (Makara, Sáňka) – 7. Přibyl (Habermann, Fejt), 38. Zápotočný (Mareš), 40. Harasim (Mareš), 45. Habermann (Čára).

Rozhodčí: Butašová, Ščudla. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. Střely na branku: 28:25. Diváci: nehlášeno.

Brno: Bláha (Krejčí) – Mucha “A“, Petřík, Sáňka “C“, Valko J., Vrška, Závodský – Blizňák, Burian, Hovorka – Kuntoš, Makara, Protiva – Řehulka, Slouka, Valko F. – Vodvárka.

Jihlava: Bártů (od 28. Čára) – Jiskra, Zeman J., Harasim “A“, Vávrů, Habermann, Mareš – Přibyl, Zápotočný “A“, Král “C“ – Růžička, Fejt, Trybuček – Duba, Apeltauer, Hlavatý M.

Bitva jako řemen až do závěrečné sirény

Okříšky pokračují v sérii domácích zápasů. Tentokrát na svém hřiště vyzvaly Flyers, kteří je před 14 dny vyřadili z Ligového poháru. Odplata domácí Slze vyšla na výbornou, ačkoliv se na ní pořádně nadřeli. Za těsného stavu 4:3 pro domácí se „Letci“ rozhodli pro hru bez brankáře a domácí toho využili ke vstřelení dvou branek. Tím zápas definitivně zlomili a jsou tak jediným týmem, který drží krok s vedoucími Sudoměřicemi. Mají však odehráno o zápas více.

J.V.S.K. Slza Okříšky – HBC Flyers Jihlava 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Novák M. (Fiala, Bednář), 4. Mejzlík, 23. Mejzlík (Malý I.), 37. Novák M. (Fiala, Pojer), 45. Zelený (Fiala), 45. Riedl (Fiala) – 10. Jobák (Smutný), 10. Lichtenberg (Homola), 36. Rezek (Smutný).

Rozhodčí: Vokurka, Chytil. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:42. Diváci: 40.

Okříšky: Pojer (Hašek) – Benáček “C“, Hanzl, Makovička, Zelený – Bednář, Fiala “A“, Novák M. – Malý I., Mejzlík, Riedl – Samek I., Štos, Vozárik.

Flyers: Majer – Benda, Homola, Kourek “C“, Kučera, Volf – Jobák, Smutný, Rezek – Lichtenberg, Vlček, Schrek.