Šlágr kola pro Sudoměřice. Okříšky schytaly debakl!

8. kolo 2. ligy Morava-Jih přineslo zajímavé výsledky. Největším překvapením kola je jistě debakl Okříšek na hřišti zálohy Brna. V dalším zápase si Flyers poradili s mladíky Hodonína, které zlomili až ve třetí třetině. Ostře sledovaný duel Sudoměřice – Jihlava ovládli „Sudky“.

Pohledný zápas rozhodla lepší produktivita domácích

Sudoměřice hostily ve šlágru kola v přímém souboji o první příčku Jihlavu. Solidně zaplněné hlediště pak sledovalo pohledný hokejbal z obou stran. Vyrovnaný duel rozhodli domácí hráči především ve třetí třetině, když v rozmezí dvou minut vsítili dvě branky. Opařená Jihlava se pak v závěru zápasu již k ničemu nedostala a doplatila na svoji špatnou koncovku. Naopak domácí zkušeně využili všechny své velké příležitosti. Díky výhře se tak osamostatnili na čele tabulky a to mají před svými soupeři ještě dva zápasy k dobru.

SK Sudoměřice – SK Jihlava 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Chovanec (Kaluža, Heštera), 11. Kaluža (Chovanec), 33. Danielik (Polák), 38. Kaluža, 39. Danielik – 5. Růžička (Habermann, Král).

Rozhodčí: Jančík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 38:38. Diváci: 55.

Sudoměřice: Kučera (od 40. min. Forch) – Blanárik, Kudláč, Polák, Praskač, Stratil “C“ – Chovanec “A“, Danielik, Heštera – Janík, Kaluža, Mišík “A“ – Pokovič, Smetana, Toman.

Jihlava: Čára – Harasim, Koch, Zeman J., Habermann – Fejt, Hlavatý T., Hlavatý M. – Růžička, Bohatý, Vávrů – Anděl, Zeman D., Král.

Letci zlomili odpor až v poslední třetině

Zkušenostmi oplývající Flyers dorazili na hřiště mladíků Hodonína. Domácí tým srdnatě vzdoroval útokům hostů a po dvou třetinách svítil na časomíře průběžný stav 2:3. Nicméně vstup a závěr posledního dějství patřil Flyers, kteří třemi brankami zápas definitivně přetavili ve svůj prospěch a po sérií výher se drží v popředí tabulky. Naopak Hodonín na své první body i přes sympatický výkon stále čeká.

HBC Hodonín “B“ – HBC Flyers Jihlava 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Navrátil (Omasta), 17. Rapant (Švec, Navrátil) – 8. Rezek (Kučera), 17. Pospíchal (Smutný), 28. Vlček (Jobák), 31. Smutný, 42. Brázda (Smutný), 44. Jobák (Rezek).

Rozhodčí: Zvařič, Mráz. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 18:25. Diváci: Neuvedeno.

Hodonín: Studénka (Pobajbík) – Hübl, Mráz L., Omasta, Zetocha – Hlavačka L., Kostelanský, Navrátil – Rapant “C“, Rychlovský, Šenfeldr – Šupa, Švagerka J., Švec – Svobodník, Tóth.

Flyers: Schrek – Gregor, Homola, Kourek “C“, Kučera, Schlögl – Brázda, Smutný, Jobák – Havlíček, Lichtenberg, Vleček – Pospíchal.

Otevřená střelnice Bolldogs vs. Okříšky = 18 branek

Měla to být bitva jako řemen, kde budou rozhodovat maličkosti a oba týmy budou sázet na své defenzívy. Opak byl pravdou. Málo vídaných 18 branek viděli přítomní diváci na hřišti u ZŠ Kamínky. Otevřená střelnice a nespočet brankových příležitostí. Hokejbal, který se musel líbit všem, kromě trenérů a jejich brankářům. Domácí o své vysoké výhře rozhodli především v prostřední části, kdy svému soupeři nasázeli hned šest branek. Okříšky sice bojovaly, ale stáhnout vysoké manko se jim již nepodařilo.

HBK Bulldogs Brno “B“ – JVSK Slza Okříšky 12:6 (3:2, 6:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Hovorka (Mucha), 11. Šír (Protiva), 13. Vodvárka (Kuntoš), 17. Vodvárka (Kuntoš), 18. Blizňák (Hruška), 20. Vodvárka (Kuntoš), 21. Vodvárka (Šír, Sáňka), 24. Šír (Kuntoš, Vodvárka), 26. Šír (Vodvárka, Kuntoš), 36. Mucha (Blizňák, Hruška), 42. Šír (Vodvárka, Závodský), 43. Šír (Vodvárka, Kuntoš) - 2. Riedl (Mejzlík), 13. I. Samek (Mejzlík, Makovička), 28. Mejzlík (TS), 31. Fiala (Makovička), 31. Riedl (Mejzlík).

Rozhodčí: Ščudla. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 35:26. Diváci: Neuvedeno.

Brno: Halouzka (Krejčí) – Mucha “A“, Závodský, Sáňka “C“, Vrška, Petřík – Hovorka, Protiva, Řehulka – Vysloužil, Kuntoš, Šír – Hruška, Blizňák, Burian – Slouka, Vodvárka.

Okříšky: Pojer (Od 24. min. Hašek) - D. Samek, V. Fila, Hanzl, Gric, Zelený - I. Samek, Fiala “C“, Makovička, Riedl, Mejzlík, Doležal, J. Fila, Štos.