2. liga

Play-off začíná. Kdo vyhraje 2. ligu Morava-Jih?

Nejzajímavější část sezóny začíná v sobotu, kdy se rozehrají semifinálové souboje v rámci 2. ligy Morava-Jih. Pojďme si představit jednotlivé soupeře.

Nejzajímavější část sezóny začíná v sobotu, kdy se rozehrají semifinálové souboje v rámci 2. ligy Morava-Jih. Pojďme si představit jednotlivé soupeře, kteří si vybojovali účast v semifinále.

Nejlepší tým vs. lídři statistik

O čem je řeč? O sérii mezi Sudoměřicemi a Okříšky. Sudoměřice obsadily první místo v tabulce, Okříšky skončily čtvrté. A diváci se mohou těšit na zajímavou sérii. Oba soupeři hrají své zápasy na asfaltu, a tak ani pro jeden tým nebude výhodou nebo nevýhodou povrch. Díky výhře v základní části budou mít Sudoměřice pouze výhodu domácího hřiště pro první dva duely semifinále. V sérii by mohly rozhodovat individuality. Na straně Okříšek je to duo Mejzlík, Fiala, které si podmanilo individuální statistiky celé soutěže. Na druhé straně to je určitě nejlepší brankář základní části Kučera a kanonýr Chovanec. A právě zmínění brankáři mohou zápasy play-off rozhodovat. Zatímco na straně Sudek byl jasnou jedničkou Kučera, na druhé straně Okříšky se mohou opřít o vyrovnanou dvojici Pojer – Martin. Sérii by také mohly ovlivnit přesilové hry. Okříšky je mají velmi silné, když v nich skórovali 14x, Sudoměřice se v početní výhodě prosadily 9x. Na druhou stranu Okříšky jsou nejslušnějším a nejméně vylučovaným ligovým mančaftem. Ve vzájemných zápas jsou na tom lépe Sudoměřice, které svého soupeře porazily ze čtyř pokusů 3x. V posledním vzájemném zápase se však z výhry radovaly Okříšky. Fantomem vzájemných zápasů je útočník Sudoměřic Chovanec, který se dokázal prosadit 5x.

Vzájemné zápasy: 5:1, 3:2, 5:1, 1:2.


Nejlepší obrana vs. nejlepší útok

Druhou semifinálovou dvojici tvoří jihlavské celky SK a Flyers. Městské derby bude soubojem druhého se třetím a také bitvou nejlepší obrany s nejproduktivnějším útokem celé soutěže. Flyers dokázali zatěžit konta svých soupeřů 93 trefami. To SK zase nejméně inkasoval s celkovým součtem 43 branek. Ve vzájemném měření sil pak mají navrch hokejbalisté SK, kteří svého rivala ze čtyř zápasů 3x porazili. V těch duelech byl hodně vidět útočník SK Král (2+3) a v dresu Flyers trio Smutný (2+2), Jobák (2+2) a Rezek (1+3). Nikdo jiný si nepřipsal větší přínos kanadských bodů ve všech letošních duelech. Oba soupeři pak řeší svá brankoviště. V dresu SK se totiž zranila před 14 dny jasná jednička, sedmnáctiletý Čára, který utrpěl dvojitou zlomeninu čelisti. Flyers měli po celou základní část otázku brankáře nevyřešenou. Své síly v brance si rozdělilo celkem šest brankářů, a tak není jasné, kdo zaujme pozici č. 1. V barvách Sportovního klubu by to měl být navrátilec Ježek, který svému mateřskému klubu přišel na pomoc po tříleté pauze. A v čem jsou síly obou soupeřů? SK Jihlava se nespoléhá pouze na individuality, což dokazuje, že ačkoliv obsadila druhé místo v tabulce, nemá nikoho ze svého kádru v TOP 20 kanadského bodování. Zkušení Letci se opírají především o přesilové hry, ve kterých nemají v lize konkurenci. Každá druhá přesilovka končí úspěchem Flyers. V jejich barvách letos řádili především Jobák, Smutný a Rezek, kteří se vešli mezi TOP 10 nejproduktivnějších hráčů ligy.

Vzájemné zápasy: 6:3, 4:3 sn., 2:5, 2:0.


Tabulka 2. Liga - Morava Jih
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Sudoměřice
20 98:50 44
2.
SK Jihlava
20 84:43 43
3.
HBC Flyers Jihlava
20 93:85 35
4.
JVSK SLZA Okříšky
20 82:83 30
5.
HBK Bulldogs Brno B
20 82:92 19
6.
HBC Hodonín B
20 48:134 9