Minulý víkend se roztočil kolotoč play-off ve 2. lize Morava Jih

Kvarteto týmů bojovalo v uplynulém víkendu o postup do finále. Jak se jim v semifinálových sériích vedlo? Nejblíže k finále má vítěz základní části Sudoměřice, které vedou nad Okříšky 2:0. Městské derby je zatím nerozhodné 1:1.

Povedená druhá třetina zařídila první bod

Vítěz základní části vstoupil do semifinálové série vysokým vítězstvím 6:1, nicméně se jeho výhra nerodila lehce. Okříšky přijely dobře připravené a jejich obranná taktika dělala domácím hokejbalistům problémy. Vše rozhodla druhá třetina a především rozmezí od 27. do 31. minuty, kdy se „Sudky“ prosadily čtyřikrát a tím nasměrovaly zápas k vítězství. Snížení hostů mělo na výsledků pouze kosmetický dopad. Za domácí byl hodně vidět Kaluža, který týmu pomohl hattrickem a navíc přidal i jednu asistenci.

SK Sudoměřice – JVSK Slza Okříšky 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Danielik (Mišík, Kaluža), 27. Kaluža (Mišík, Danielik), 28. Toman (Mikula), 30. Kaluža (Praskač), 31. Kaluža (Polák, Mišík), 45. Petrek – 35. Mejzlík.

Rozhodčí: Ščudla, Prudík. Vyloučení: 8:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 26:17. Diváci: 80.

Okříšky obrat nedotáhly, prodloužení rozhodl Hujsa

Druhý den měl zápas opačný průběh. O něco aktivnější totiž byly Okříšky, které několikrát orazítkovaly konstrukci Kučerovy svatyně. Domácí možná ukolébala snadná sobotní výhra a Okříšky nechtěly dát svoji kůži lacino. Když však hosté své šance nevyužili, udeřili domácí těsně před koncem první třetiny. Ve třetím dějství bylo v táboru domácích veseleji, když odskočili do dvoubrankového vedení. Hosté v sobě našli poslední zbytky sil a po povedené minutě srovnali stav zápasu. Na jejich straně v tu chvíli byla psychická výhoda a zápas mohli také otočit ve svůj prospěch. To se jim k jejich smůle nepodařilo, a tak v prodloužení rozhodl Hujsa. Sudoměřice tak naplno využily domácího prostředí a v sérii hrané na tři vítězství vedou 2:0.

SK Sudoměřice – JVSK Slza Okříšky 3:2 p. (1:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Dufek (Balát), 33. Mikula (Hujsa), 46. Hujsa (Chovanec) – 37. Malý (Doležal, Hort), 38. Vozárik (Mejzlík, Pysk).

Rozhodčí: Polášek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 34:29. Diváci: nehlášeno.

Sudoměřice: Kučera (Forch) – Toman, Stratil, Praskač, Polák, Pokovič, Petrek – Mišík, Mikula, Kaluža – Janík, Hujsa, Heštera – Dufek, Danielik, Chovanec – Balát T., Balát D.

Okříšky: Martin (Pojer) – Benáček, Gric, Hort, Vozárik, Zelený – Doležal, Fiala, Fila – Ludes, Malý, Mejzlík – Pysk, Riedl, Samek.

13 branek a velký finiš Flyers

Sobotní zápas rozehrál lépe Sportovní klub, který po úvodních dvou třetinách vedl vysoko 6:2. Nicméně Flyers v závěrečné části zabrali a nakonec z toho byla divoká přestřelka 7:6. Atraktivní derby mělo v hledišti slušnou kulisu a ofenzivní podívaná všechny přítomné bavila. Kromě branek bylo k vidění i několik šarvátek, a tak měli rozhodčí plné ruce práce. Velký obdiv pak zasloužil tým Flyers, který ze stavu 1:6 nesložil zbraně a udělal ze zápasu ještě pořádné drama.

SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava 7:6 (3:1, 3:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 9. Střecha (Hlavatý T.), 12. Pošvic (Střecha, Hlavatý T.), 15. Pošvic (Hlavatý T.), 18. Střecha, 22. Vávrů (Habermann), 25. Zeman D., 37. Hlavatý T. (Střecha) – 9. Jobák (Brázda, Smutný), 29. Smutný (Brázda, Kourek), 33. Port (Pospíchal), 33. Brázda (Smutný, Jobák), 43. Jobák (Brázda, Kourek), 45. Homola (Smutný, Jobák).

Rozhodčí: Vokurka, Chytil. Vyloučení: 7:8, Využití: 2:2, Střely na branku: 35:39. Diváci: 75.

Derby vyrovnané až do konce

Nedělní zápas sedl lépe zkušeným Flyers, kteří na SK vyrukovali s lépe připravenou taktikou. Hokejbalisté SK se dostávali málo do vyložených příležitostí a Flyers z rychlých kontrů trestali každou chybu. Závěrečné snížení na rozdíl jediné branky přišlo pro SK příliš pozdě, a tak je semifinálová série hraná na tři vítězné zápasy srovnaná na 1:1. Už nadcházející víkend jihlavským divákům napoví, kdo bude mít blíže k postupu do finále a vypracuje si tzv. matchball.

SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Harasim (Zeman D.), 18. Střecha, 44. Habermann (Hlavatý T.) – 3. Kourek (Smutný), 21. Smutný (Kourek, Jobák), 27. Kourek (Zelený), 36. Port (Rezek).

Rozhodčí: Záhora, Chytil. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Střely na branku: 35:29. Diváci: 86.

SK: Ježek (Doubek) – Jiskra, Zeman J., Vávrů, Harasim, Koch J., Habermann, Blaško, Fatrdla – Růžička, Zeman D., Hlavatý M. – Pošvic, Hlavatý T., Střecha “C“ – Fejt, Bohatý, Zápotočný – Trybuček, Ščepka.

Flyers: Drštička (Milfajt) – Benda, Gregor, Havlíček, Homola, Kourek “C“, Kučera, Zelený – Brázda, Smutný, Jobák – Port, Rezek, Pospíchal – Lichtenberg, Schrek, Souček.