2. liga

Novým mistrem jsou SK Sudoměřice

2. liga je pro letošní sezónu u konce. Až na pomyslný Olymp vyšplhaly Sudoměřice, které jako vítěz základní části potvrdily roli papírového favorita. Jejich zlatou tečku jim však ve finále pořádně zkomplikovali houževnatí Flyers.

Zmrtvýchvstání Letců dokonáno v prodloužení

Sobotní zápas odstartovali Flyers s nožem na krku, neboť ve finálové sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrávali 0:2. A první polovina utkání se také „Letcům“ nevydařila dle jejich představ, ačkoliv je za vítězstvím hnala zaplněná tribuna. Sudoměřice si po brankách Hujsy s Kalužou, který skóroval opět ve vlastním oslabení, vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže ještě ve druhé třetině Flyers přesilovkovým gólem Součka snížili. Ve třetí třetině Sudoměřice hlídaly svůj těsný náskok a Flyers se nemohli dostat do větších brankových příležitostí. Jejich fanoušky potěšil až tři minuty před koncem Lichtenberg, který se prosadil v předbrankovém prostoru a poslal zápas do prodloužení. V něm pak po třech minutách rozhodl Adam, jehož nahození od červené prošlo přes řadu těl až za záda brankáře Kučery.

HBC Flyers Jihlava – SK Sudoměřice 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Souček (Adam), 42. Lichtenberg (Souček), 48. Adam – 13. Hujsa (Chovanec, Polák), 22. Kaluža.

Rozhodčí: Záhora, Kettner. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:29. Diváci: 99.

Dokonalá třetí třetina odstartovala zlaté oslavy

Start do utkání to byl ze strany Flyers jako z říše snů. Na světelné tabuli svítila devátá minuta zápasu a Flyers byli ve vedení 2:0. Ale stejně jako o den dříve Sudoměře svůj náskok neudrželi. Do závěrečného dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu 3:3. V závěrečném dějství byli aktivnější Sudoměřice, ale i tak se zdálo, že další vzájemné utkání rozhodne dramatické prodloužení. To však hosté odmítli a díky maximální efektivitě a proměněným přesilovkách nasázeli v rozmezí tří minut tři branky a bylo vymalováno. Po výhře 7:3 tak Sudoměřice ovládly 2. ligu na Jihu Moravy a tím odstartovaly dlouhé mistrovské oslavy.

HBC Flyers Jihlava – SK Sudoměřice 3:7 (2:1, 1:2, 0:4)

Konečný stav série: 1:3

Branky a nahrávky: 5. Brázda (Smutný, Kourek), 9. Homola (Jobák, Smutný), 30. Jobák – 13. Balát (Konderla), 28. Kaluža (Chovanec), 29. Chovanec (Hujsa), 39. Hujsa (Chovanec), 41. Chovanec (Hujsa), 42. Konderla (Kaluža), 44. Polák (Chovanec, Hujsa).

Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:3. Střely na branku: 21:38. Diváci: 109.

Flyers: Drštička (Milfajt) – Gregor, Havlíček, Homola, Kourek “C“, Volf, Zelený – Brázda, Smutný, Jobák – Adam, Rezek, Port – Schrek, Souček, Lichtenberg – Pospíchal.

Sudoměřice: Kučera (Forch) – Toman, Stratil “C“, Praskač, Polák, Petrek, Mikula, Konderla – Janík, Kaluža, Hujsa – Dufek, Chovanec, Danielik – Blanárik, Balát T., Balát D.

Nejlepší hráči play-off

Ve statistikách vyřazovací části byli nejvíce vidět aktéři finále. Kanadské bodování ovládla nestárnoucí legenda Flyers Roman Smutný, který posbíral 15 kanadských bodů (3+12). Stejný hráč ovládl také statistiku nahrávačů. Nejlepším střelcem play-off se stal Jan Kaluža z mistrovského týmu, když konto soupeřů zatížil celkem 8x. % nejlepším brankářem se stal se stabilními výkony David Kučera ze Sudoměřic, který měl úspěšnost zákroků 90,9%.