2. liga

Lídr tabulky nezaváhal. Boj o play-off bude vyrovnaný!

10. kolo 2. ligy Morava-Jih tabulkou příliš nezamotalo. Sudoměřice si drží svůj velký náskok a na druhé straně Hodonín začíná ztrácet na play-off již 13 bodů!

Velkou bitvu muselo rozhodnout až prodloužení

Malé regionální derby hostily Okříšky, kam přicestovalo jihlavské SK. Ačkoliv byla první třetina aktivní z obou stran, brankáři udrželi čistá konta. Skóre se tak měnilo až ve druhé třetině, kdy poslal domácí do vedení nestárnoucí Bednář! Následně byl v dresu hostů vyloučen na 5 minut Koudelka, nicméně jeho tým dlouhé oslabení ustál. I díky tomu pak mohl v závěrečném dějství vyrovnat z hole Pošvice. V prodloužení měla více ze hry Jihlava, která také svoji aktivitu přetavila v branku. Do statistik střelců se opět zapsal navrátilec v sestavě Pošvic! V dresu domácích byl zraněn útočník Makovička, který byl se zlomenou klíční kostí převezen do nemocnice. Za redakci přejeme brzké uzdravení!

JVSK Slza Okříšky – SK Jihlava 1:2 pp. (0:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Bednář (Fiala, Novák M.) – 38. Pošvic (Fejt), 47. Pošvic (Střecha).

Rozhodčí: Chytil, Vokurka. Vyloučení: 3:4. Navíc Koudelka (SKJ) 5 + OK. Bez využití. Střely na branku: 24:40. Diváci: 20.

Okříšky: Martin (Pojer) – Doležal, Fila V., Hanzl, Riedl, Samek – Bednář, Fiala “C“, Novák – Fila J., Makovička, Malý – Mejzlík, Chlubna, Štos.

Jihlava: Bártů (Čára) – Zeman J., Jiskra, Vávrů, Harasim, Habermann, Mareš – Koudelka, Zeman D., Král “C“ – Růžička, Hlavatý T., Hlavatý M. – Fejt, Pošvic, Střecha.

Brno stoupá tabulkou

Mladíci z Hodonína šli v zápase do vedení, ale posílené Brno o hráče svého prvního týmu ve druhé třetině zařadilo na vyšší rychlostní stupeň a šesti branky otočilo skóre. Vidět byl hlavně bývalý extraligový útočník Ondřej Šír (5+1). Brno se tak díky výhře posunulo na příčky znamenající postup do play-off. To Hodonín řeší opačné problémy. Na postupové pozice ztrácí již 13 bodů. Přesto se za své výkony tento mladý tým stydět nemusí a jistětyto zkušenosti v brzké budoucnosti řádně zúročí!

HBK Bulldogs Brno “B“ – HBC Hodonín “B“ 11:1 (1:1, 6:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 14. Hruška (Šír), 16. Fišar (Hovorka, Vrška), 16. Šír (Kuntoš, Valko), 21. Protiva (Hovorka), 23. Makara (Hruška), 24. Fišar (Kříž), 25. Šír (Valko), 31. Šír (Sáňka), 34. Šír (Protiva, Mucha), 43. Protiva (Hovorka), 44. Šír – 8. Kostelanský (Obrtlík, Randls).

Rozhodčí: Ščudla, Zoubek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 38:17. Diváci: nehlášeno.

Brno: Halouzka (od 30. min. Bláha) – Kříž, Makara, Mucha “A“, Sáňka “A“, Vrška – Fišar, Hovorka, Hruška „“C“ – Kuntoš, Protiva, Šír – Slouka, Valko.

Hodonín: Studénka – Mráz L., Obrtlík, Omasta, Prčík – Kostelanský, Mráz B., Randls – Rychlovský, Škrobák, Slezák – Šupa “C“, Švec.

Sudky stále bez porážky

Jihlavští Flyers stejně jako o týden dříve svého soupeře řádně potrápili. Stejně jako minulý víkend však na body nedosáhli. Vyrovnaný zápas rozhodla lepší efektivita domácích, které v zápase často srážela nedisciplinovanost - Flyers využili každou druhou početní výhodu. Sudoměřice na druhou stranu zase udeřily 1x v oslabení a tato branka se nakonec ukázala jako klíčová, když rozhodla těšnou přestřelku 6:5! Sudoměřice tak drží první příčku se sedmibodovým náskokem! Flyers se již musejí dívat kolem sebe, neboť mají stejně bodů jako Brno i Okříšky.

SK Sudoměřice – HBC Flyers Jihlava 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. Kaluža (Mišík), 12. Mišík (Praskač), 16. Polák (Toman, Pokovič), 23. Chovanec (Kaluža), 39. Mišík, 44. Stratil – 13. Rezek (Kourek), 24. Rezek (Kourek, Pospíchal), 32. Souček (Brázda, Pospíchal), 33. Souček (Pospíchal), 45. Souček (Brázda, Rezek).

Rozhodčí: Vokurka, Ščudla. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:21. Diváci: 40.

Sudoměřice: Forch – Blanárik, Kudláč, Praskač, Stratil “C“, Toman – Chovanec “A“, Danielik, Heštera – Kaluža, Kucharič, Mišík “A“ – Pokovič, Polák, Smetana.

Flyers: Schrek – Havlíček, Homola, Kourek “C“, Vlček – Brázda, Lichtenberg, Jobák – Pospíchal, Rezek, Souček – Schlögl.