Sudoměřice a Jihlava míří do semifinále

Čtvrtfinálové série jsou u konce. Postup do další fáze soutěže slaví Sudoměřice a Jihlava. Jak to o víkendu vypadalo?

Statečný vzdor Eagles nestačil

Eagles měli nůž na krku. Pokud chtěli sérii prodloužit, museli bezpodmínečně vyhrát. Jejich odhodláním však Sudoměřice zatřásly hned na začátku, kdy se po pár vteřinách prosadil kapitán Pokovič. Do konce první třetiny ještě hostům zařídil dvoubrankový náskok Hujsa a když se na začátku druhého dějství prosadil opět Tomáš Pokovič, vypadalo to s akciemi domácích zle. Nicméně Eagles se ještě vyhecovali a po brankách Ohainky a Máčala zápas zdramatizovali. Nicméně na vyrovnání již nedosáhli a skóre uzavřel tři minuty před koncem Hujsa. Ten si mimochodem stejně jako kapitán Pokovič T. připsal do statistik hned čtyři kanadské body, a tak se toto duo velkou měrnou podepsalo pod postup svého týmu, který v semifinále vyzve Flyers Jihlava. Eagles Brno má naopak po sezóně, ve kterém končí na 6. místě.

Eagles Brno – SK Sudoměřice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Ohainka (Navrátil), 36. Máčal (Havlásek, Baláž) – 1. Pokovič T. (Hujsa, Janík), 10. Hujsa (Pokovič T.), 16. Pokovič T. (Hujsa, Chovanec), 42. Hujsa (Pokovič T., Danihel).

Rozhodčí: Filipiec, Zbořil. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:37. Diváci: 53.

Stav série: 0:3.

Eagles: Charvát – Hampejs, Kavický, Máčal, Matýšek, Nevřivý F., Šmarda “C“ – Baláž, Čupr, Havlásek – Koblása, Navrátil, Nevřivý V. – Ohainka, Šotlík, Šplíchal “A“ – Svoboda, Žižka.

Sudoměřice: Kučera – Toman, Polák, Janík “A“, Ivánek, Danihel – Chovanec, Danielik, Hujsa “A“ – Krajsa, Mikula, Muráň – Petrek, Pokovič R., Pokovič T. “C“.

Slza prodloužila sérii v poslední minutě

Okříšky chtěly před skvělou diváckou kulisou zdramatizovat sérii a vynutit si v Okříškách pokračování série. A vypadalo to z jejich strany velmi dobře, když si vypracovali dvoubrankové vedení. Jihlava během minuty vyrovnala ale závěr třetiny zvládly lépe Okříšky, které přidaly další dva zásahy a šly do vedení 4:2. Jihlava ve druhé třetině opět „smázla“ dvoubrankové manko, ale pět vteřin před druhou sirénou šly Okříšky zpátky do vedení. Ve třetí třetině měla Jihlava tlak a dokázala srovnat skóre na 5:5. Navíc pak měl tým SK k dispozici přesilovou hru, nicméně ji nevyužil a vzápětí zasadil rozhodující úder dvacet vteřin před koncem z brejku Jan Novák! Série se tak snížila z pohledu Slzy na 1:2.

JVSK Slza Okříšky – SK Jihlava 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Novák M. (Fiala, Přidal), 8. Přidal (Brychta), 13. Fiala (Přidal), 14. Dočekal (Přibyl, Sýkora), 30. Chlubna (Gric, Brychta), 45. Novák J. (Novák M.) – 9. Peschout (Střecha), 9. Bohatý (Peschout, Ileček), 24. Bohatý (Peschout, Střecha), 29. Střecha (Bohatý), 38. Vávrů (Bohatý, Peschout).

Stav série: 1:2.

Okříšky: Pojer (Musil) – Brychta, Gric “A“, Hanzl, Pysk, Riedl, Zelený – Chlubna, Dočekal, Fiala “C“ – Fila, Novák J., Novák M. – Přibyl, Přidal, Sýkora.

Jihlava: Čára (Gruss) – Harasim, Hora, Jiskra, Koch, Mareš, Vávrů – Bohatý, Peschout, Střecha “A“ – Ileček, Zeman, Maštera – Bína, Zápotočný “A“, Král “C“ – Dvořák.

Jihlava vyřadila po zodpovědném výkonu Okříšky

Regionální derby tak pokračovalo o den později čtvrtým zápasem. Ten se nesl v úplně jiném duchu, než ten předchozí. Minimum brankových příležitostí, taktická bitva, důraz. Gólový účet načal hostující Střecha, který proměnil nařízené trestné střílení. Druhou branku přidal ve druhé třetině Pošvic a další při hře bez brankáře do odkryté klece Zápotočný. Domácí z hole Sýkory kosmeticky upravovali stav šest vteřin před sirénou. Okříšky tak po sympatických výhonech končí stejně jako v předešlé sezóně ve čtvrtfinále a v konečném účtování obsazují páté místo. Jihlava se může těšit na reprízu semifinále s vítězem základní části HBC Hodonín.

JVSK Slza Okříšky – SK Jihlava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Sýkora (Dočekal, Přibyl) – 9. Střecha, 19. Pošvic (Střecha), 45. Zápotočný (Střecha).

Rozhodčí: Ščudla, Hrazdíra. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 17:21. Diváci: 80.

Stav série: 1:3

Okříšky: Pojer (Musil) – Benáček “C“, Brychta, Gric “A“, Hanzl, Hort, Němec, Pysk, Riedl – Dočekal, Fiala “A“, Fila – Malý, Novák J, Novák M. – Přibyl, Přidal, Štos – Sýkora.

Jihlava: Čára (Gruss) – Koch, Mareš, Peschout, Vávrů – Bohatý, Pošvic, Střecha “A“ – Ileček, Zeman, Maštera – Bína, Zápotočný “A“, Král “C“.

Sérii o 7. místo vyhrál Zohor

HBK Roconaba Zohor – HBK Bulldogs Brno “B“ 9:1 (1:0, 2:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 13. Samochin (Komínek, Švec A.), 24. Kovár (Samochin), 30. Rábek (Samochin, Kovár), 31. Gerthofer F. (Gerthofer R.), 34. Esterle (Rábek), 41. Krebs (Rábek), 42. Lukna, 45. Esterle (Kovár), 45. Lukna (Gerthofer R.) – 37. Šidla (Svoboda).

Rozhodčí: Kralovič, Hozák. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 42:21. Diváci: 25.

Stav série: 1:0.

HBK Bulldogs Brno “B“ – HBK Roconaba Zohor 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Fišar (Řehulka), 28. Šír (Svoboda), 30. Šír (Svoboda) – 19. Švec ml. (Švec st.), 36. Komínek, 40. Komínek (Samochin), 42. Rábek (Samochin, Esterle).

Rozhodčí: Vykydal, Loubal. Bez vyloučení. Střely na branku: 23:24. Diváci: 24.

Stav série: 0:2