2. liga

Finálová série je nerozhodně 1:1

Během uplynulého víkendu odstartovala finálová série 2. ligy Morava-Jih. Jako první měly možnost hostit finále Sudoměřice, které hnaly po celý víkend za vítězstvím stovky diváků.

Debakl na úvod

První zápas série se nesl v režii domácích Sudoměřic. Ty měly více ze zápasu, Jihlavu přestřílely a přehrály především v brankovém prostoru. První třetina sice skončila nerozhodně 1:1, ale v dalších třetinách domácí Kučera již žádný míček za svá záda nepustil a jeho parťáci přidali šest přesných zásahů. Nejvíce se nakonec pod vysoké vítězství 7:1 podepsali Krajsa (3+1) s Drgoňem (1+3). Rozhodčí během zápasů rozdali celkem 21 trestů.

SK Sudoměřice – SK Jihlava 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Krajsa (Pokovič R., Drgoň), 18. Konderla (Kovalovský), 25. Drgoň (Krajsa, Danielik), 30. Krajsa (Janík), 32. Danihel (Drgoň, Muráň), 35. Danielik (Muráň), 42. Krajsa (Muráň, Drgoň) – 13. Blaško (Střecha).

Rozhodčí: Kralovič, Hozák. Vyloučení: 12:9. Navíc Toman (SUD) 5+OK, Humlíček (SKJ) 5+OK, Habermann (SKJ) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:9. Diváci: 150.

Stav série: 1:0.

Defenzivní odplata

Druhý den čekali namlsaní fanoušci „Sudek“ další ofenzivní představení, ale Jihlava byla domácím více než vyrovnaným soupeřem a oproti sobotě zlepšila svoji hru. Během první třetiny měla dokonce více ze hry. Ta se nakonec vyrovnala v průběhu druhé poloviny utkání, nicméně na obou stranách čarovali brankáři Kučera, potažmo Humlíček. První jmenovaný nakonec kapituloval šest minut před koncem z hole Pošvice, a tak Jihlava srovnala sérii na 1:1.

SK Sudoměřice – SK Jihlava 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Pošvic (Střecha, Zeman).

Rozhodčí: Vokurka, Liška. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 23:21. Diváci: 150.

Stav série: 1:1.

Sudoměřice: Kučera (Petrovič) – Danihel, Janík “C“, Mikula, Polák “A“ – Chovanec “A“, Danielik, Drgoň – Konderla, Kovalovský, Krajsa – Muráň, Pokovič R., Pokovič T. – Praskač.

Jihlava: Humlíček (Gruss) - Blaško, Harasim, Mareš, Peschout, Vávrů, Habermann – Ileček, Hlavatý, Střecha “A“ – Bohatý, Maštera, Pošvic – Zápotočný “A“, Zeman, Král “C“ – Bína, Růžička.

Pro připomenutí, se finálová série hraje na tři vítězná utkání a pokračovat bude již tuto sobotu a neděli, kdy se úvodní buly vhodí vždy shodně od 14:00 hod.