Sudoměřice postoupily díky velkému obratu do finále

Složení letošních finalistů je stejné, jako v minulém roce. Do boje o druholigový titul postoupily Sudoměřice, které v rozhodujícím pátém zápase otočily zápas s Flyers ze stavu 0:4!

Velký obrat a třetí finále v řadě

Semifinálová série mezi HBC Flyers Jihlava a SK Sudoměřice dospěla k pátému duelu. Ten se hrál přes solidně zaplněným hledištěm od začátku v opatrném duchu, kdy nebylo k vidění příliš brankových příležitostí. Opatrné hrátky utnul nestárnoucí Smutný přesnou střelou od modré a pro domácí to bylo 1:0. Ještě do první sirény pak mohl zvýšit náskok Flyers útočník Port, který však z bezprostřední blízkosti orazítkoval pouze tyč. Ve druhé třetině to byla jízda „Letců“. Jobák v rozmezí sedmi minut zaznamenal hattrick a hosté byli zralí na ručník. Jenže díky využité přesilovce se minutu před druhou sirénou Sudoměřice gólově prosadily a tím vykřesaly naděje pro poslední patnáctiminutovku. V té nakonec skóre k šoku domácích fanoušků otočily. Postupně se trefili Drgoň, Krajsa, Hujsa a Pokovič T. Flyers skvěle rozehraný zápas zachránili až ve 44. minutě, kdy Jobákovu střílenou přihrávku usměrnil do branky Adam. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm platilo nedáš – dostaneš. Domácí Pometlo ve velké šanci otřel míček pouze o břevno, a tak trestali hosté. Podklouznutí jednoho z obránců využil Mikula k milimetrově přesné přihrávce, jenž zužitkoval z mezikruží další autor hattricku Drgoň! Sudoměřice si tak potřetí za sebou zajistily účast ve finále. Flyers smutní, stejně jako minulý rok byli blízko k postupu do finále a stejně jako loni, ztratili vedení 4:0 v klíčový moment.

HBC Flyers Jihlava – SK Sudoměřice 5:6pp.

Branky a nahrávky: 8. Smutný (Kourek), 16. Jobák (Pospíchal), 23. Jobák (Pospíchal), 23. Jobák (Smutný), 44. Adam (Jobák) – 24. Drgoň (Hujsa), 29. Drgoň (Polák), 35. Krajsa (Hujsa), 38. Hujsa (Pokovič R.), 39. Pokovič T. (Kovalovský), 52. Drgoň (Mikula).

Rozhodčí: Vacek, Havelka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 32:40. Diváci: 223.

Stav série: 2:3

Flyers: Drštička (Milfajt) – Feldman, Gregor, Havlíček, Homola, Kourek “C“, Zelený – Brázda, Smutný, Jobák – Adam, Pospíchal, Pometlo – Mlejnek, Rezek, Port – Lichtenberg, Schrek, Volf.

Sudoměřice: Kučera (Petrovič) – Danielik, Danihel, Drgoň, Hujsa “A“, Ivánek, Janík “A“, Konderla, Kovalovský, Krajsa, Mikula, Muráň, Pokovič R., Pokovič T. "C", Polák, Toman.