Eagles Brno porazili v předehrávce 9. kola SLZU Okříšky

Týden před oficiálním startem soutěže se předehrálo 9. kolo naší 2. ligy. V předehrávce se střetl loni 4. tým celé soutěže Okříšky proti novému týmu Eagles Brno. Papírově by se zdálo, že do role favorita byly pasovány Okříšky, nicméně Eagles uhájili domácí půdu a připisují si první 2 body v tabulce.

Ač je oficiální start soutěže datován na 17.9., tým Okříšek požádal o předehrávku 9. kola z důvodu pořádání domácího Turnaje ulic. SLZA dorazila do Brna bez svého nejproduktivnějšího hráče Marka Mejzlíka, který v této sezóně vypomáhá celku Hradce Králové k co nejlepšímu umístění v nejvyšší extraligové soutěži. Eagles Brno navíc naopak nastoupilo ve velmi početné sestavě, kdy do hřiště bylo připraveno postavit 17 hráčů.

SLZA vstoupila do utkání aktivně, kdy již ve 4. minutě poslal Okříšky do vedení 2:0 Ondřej Široký díky využité přesilovce. Eagles se nezaleklo brzkého nepříznivého stavu a Martin Šplíchal ještě v 11. minutě vyrovnal svým 2. gólem v zápasu na 2:2.

Hustý déšť, který se začal snášet na brněnské hřiště, svědčil ve 2. třetině více domácím. Ti využili kolapsu SLZY a dalšími čtyřmi góly ve druhé části se dostali do vedení 6:2. Hosté si následně vzali oddechový čas, kdy trenér, manažer a hráč v jedné osobě David Fiala svým spoluhráčům důrazně vytkl bojovnost a nasazení.

Následně se Okříšky ihned dostaly znovu do hry, když Samek podržel míček, přihrál ho Fialovi a ten vybídl ke skórování Vladimíra Bednáře. Třetí třetina se nesla v režii mohutného stahování skóre. V 35. minutě se nejprve prosadil po nahrávce Samka okříšská legenda Leoš Benáček, o minutu později zafungovala spolupráce po ose Fiala, Malý a zakončující Široký, jenž se od modré trefil přesně mezi 3 tyče branky Eagles. Vyrovnání na 6:6 se podařilo ve 41. minutě, když se v přesilové hře prosadil po nahrávce Samka Vladimír Bednář.

Oba týmy tedy jistě věděly, že si z prvního utkání odnesou minimálně bod. O druhý bonusový se hrálo nejprve v pětiminutovém prodloužení, kde však branka nepadla, a následně v nájezdech. V nich dali domácí jednu branku, oproti tomu hráči SLZY se neprosadili ani jednou, a tak Eagles berou dva body za výhru 7:6 po nájezdech a Okříšky domů vezou pouze jeden bod.

Eagles Brno - SLZA Okříšky 7:6 po nájezdech (2:2, 4:1, 0:3)