2. liga

Čtvrtfinále druhé ligy na Moravě je u konce. Jediný pátý zápas ovládly na domácí půdě Sudoměřice.

22. a 23. dubna 2023 pokračovalo 1. kolo play off na Moravě Jih, kde favorité vyjeli na venkovní hřiště svých soupeřů. Jak se těmto týmům dařilo?

EAGLES BRNO – SK JIHLAVA stav série 0:3

22.4. 2023

Eagles Brno – SK Jihlava 4:12 (0:3, 1:4, 3:5)

Jihlava od první chvíle potvrzovala svoji formu z domácích zápasů, když se po 36 vteřinách hry prosadil Král a ve čtvrté minutě Hlavatý. Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro Jihlavu po využité přesilové hře. Druhou třetinu opět začala lépe Jihlava, která se ujala už vedení 4:0. Poté svitla naděje taky pro Brno. V čase 22:32 snížil stav Šplíchal, ale rychlá odpověď a další dva góly během dalších 4 minut hry v podstatě rozhodly o postupu Jihlavy. V poslední třetině padlo 8 gólů, z toho 5 do branky Brna a jihlavští si tak pohodlně pohlídali závěr zápasu i série.

HBC HODONÍN – HBK ROCONABA ZOHOR stav série 3:1

22.4. 2023

HBC Hodonín – HBK Roconaba Zohor 7:4 (2:2, 2:1, 3:1)

Hodonín se chtěl před domácím publikem předvést co nejlépe a domácí Tomi to ukázal už v čase 1:38, když vsítil první gól utkání. Zohor však odpověděl už v páté minutě. 55 vteřin na to, ale opět vedl Hodonín gólem ve vlastním oslabení. Do konce třetiny bylo opět srovnáno druhým gólem v přesilovce. Rychlou branku na začátek třetiny opět vsítil domácí Tomi a Rapant ve 24. minutě navyšoval už na 4:2. Na rozdíl jediného gólu snižoval dvě minuty před koncem Samochin.

Ve třetí části už Hodonín však žádný obrat nedopustil. Na gól Crlíka ještě hosté našli odpověď v další početní výhodě, ale na gól Sajdla už ne. Ten ještě pojistil vítězství do prázdné branky.

23.4. 2023

HBC Hodonín – HBK Roconaba Zohor 8:6 (2:3, 2:2, 4:1)

Domácí s mečbolem vstoupili do utkání opět lépe. Po 16 vteřinách rozvlnil síť Rapant. Poté ale přišla chvíle hostí. V čase 2:54 srovnal Kovár. Poté se prosadil Slezák a Danihel. Šest vteřin před koncem části snižoval Rapant. Po gólech Kovára a Krebse v 22. minutě si vybojovali hosté velice slibné vedení 5:2. Domácí se však rozhodli nesložit zbraně a do konce třetiny přidali dvě branky.

Minutu po startu třetí třetiny vyrovnal stav Crlík. Ve 39. vrátil Zohoru vedení Danihel. Poté ale přišla černá chvilka pro hosty, když dvojité vyloučení Baksy a Gerthofera využil dvakrát Tóth, který tím dokonal obrat Hodonína. Švagerka pojistil utkání i sérii gólem do prázdné branky. Hodonín si tak zajistil postup do semifinále, kde se utká s vítězem základní části SK Jihlavou.

SK SUDOMĚŘICE – JVSK SLZA OKŘÍŠKY stav série 3:2

22.4.2023

JVSK SLZA Okříšky – SK Sudoměřice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

První zápas na půdě Slzy začal opatrnou hrou od obou týmů, ve kterém se představili výborným představením brankáři Pojer i Petrovič a v první třetině nebyla vidět žádná branka.

V čase 22:24 však byl vyloučen hostující Petrovič, což se nelíbilo Danielikovi, který dostal další trest za nadávání a Okříšky měly tak dvojitou dvouminutovou přesilovku. Tu však obrana hostí dokázala

odvrátit, a naopak si patnáct vteřin před koncem třetiny vybojovat svoji početní převahu. Tu do konce druhé části sice nedokázala využít. Přes to po 35 vteřinách po konci přestávky se prosadil sudoměřický Mišík a vstřelil tak první gól utkání. Další tři přesilovky Sudoměřice ale nevyužily a jednogólový náskok trval až do doby, kdy Dufek zamířil přesně do odkryté klece jednatřicet vteřin před koncem a vybojoval mečbol.

23.4.2023

JVSK SLZA Okříšky – SK Sudoměřice 2:1 (0:0, 0:0, 0:2)

Publikum opět čekal velice dramatický souboj, ve kterém lepší start domácích se stejně jako zápas předešlý zastavoval u výborného Petroviče a první patnáctiminutovka opět žádnou branku nepřinesla. To se změnilo až v 21. minutě, když Fiala zachytil vyhozený míček, poslal jej před bránu na Nováka, který kličkou poslal Okříšky do vedení. Povzbuzení brankou zatlačili dále na soupeře. Vyhrané vhazování Fialy si sebral Novák, posunul ho na Horta a ten již po 34 vteřinách zvýšil na 2:0.

Komplikaci pro domácí přinesla 34. minuta, když se odraženému míčku dostal Valachovič a dokázal snížit. Domácí ale utkání už nepustili a úspěšně dovedli sérii do pátého utkání.

29.4.2023

SK Sudoměřice – JVSK SLZA Okříšky 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Rozhodující utkání začalo lépe pro hostující Slzu, když se ve dvanácté vteřině prosadil Bednář. I přes šance na obou stranách žádný z týmů branku nepřidal. Ve druhé třetině byli domácí aktivnějším týmem, čehož využili dvěma brankami. O 36 vteřin později však využil bleskově přesilovou hru Hort a utkání bylo opět vyrovnané. Ve třetí třetině šli do vedení opět domácí, ale hosté do minuty opět dokázali odpovědět a vypadalo to, že utkání bude vyrovnané až do samotného závěru. To se ale nelíbilo Sudoměřicím. Dva slepené góly v 38. minutě je poslaly do nadějného vedení, které pojistil v čase 40:57 Chovanec. Hosté už se na nic nezmohli a letos v soutěži končí.

HBK BULLDOGS BRNO B – HBC FLYERS JIHLAVA stav série 0:3

22.4. 2023

HBK Bulldogs Brno B – HBC Flyers Jihlava 3:7 (1:3, 0:3, 2:1)

Třetí utkání začala lépe Jihlava, která na konci čtvrté minuty využila přesilovou hru a v čase 5:15 skóroval Rezek. Brněnský Jelínek obnovil naděje týmu na záchranu série, také v přesilovce. Rychlá odpověď Pospíchala poslala zápas do kabin za stavu 1:3. Na úvod druhé části se prosadil Port a Jihlava už zápas úspěšně kontrolovala. Do konce třetiny přidaly svůj druhý gól Jobák a Pospíchal.

V poslední patnáctiminutovce Brno pouze korigovalo stav na konečných 3:7. Flyers jako druhý tým základní části vyzvou v semifinále třetí Sudoměřice.